Kazada hayatını kaybeden ve yaralanan kişilerin acısını büyük bir üzüntüyle paylaştıklarını belirten Turgut Reis Group Yönetim Kurulu Başkanı Turgut Reis, otobüs işletmesini kapatma kararı aldıklarını açıkladı. Bu kararın sebebinin, yaşanan trajedinin büyük üzüntüsü olduğunu söyleyen Reis, vefat edenlere Allah'tan rahmet, yaralılara ise acil şifalar diledi.

Turgut Reis konuşmasında "Bu elim kazadan dolayı 27 yıldır Kars halkına hizmet veren Turgutreis Otobüs İşletmesi'nin faaliyetlerini yönetim kurulu kararıyla 20 Ağustos 2023 tarihi itibarıyla kapatma kararı aldık. Acımız ve üzüntümüz çok büyük. Bu kararı almamızdaki tek neden, üzüntümüzün büyüklüğüdür. Kamuoyuna saygıyla duyuruyor, vefat eden hemşehrilerimize Allah'tan rahmet, yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum" ifadelerine yer verdi.

Sıcak hava sebebiyle 4 bin 507 kişi hayatını kaybetti Sıcak hava sebebiyle 4 bin 507 kişi hayatını kaybetti

NE OLMUŞTU?

Bursa'dan Kars'a giden Turgut Reis firmasına ait 34 TR 078 plakalı yolcu otobüsü, Sarıkamış ilçesinde Karakurt Viyadüğü'nde, yaklaşık 50 metre yükseklikten uçuruma yuvarlandı.30 Temmuz saat 08.00 sıralarında meydana gelen kazada, otobüsteki 8 kişi hayatını kaybetti, 22 kişi de yaralandı.