Hollandalı müzisyen Jonathan Jacob Meijer, Daily Mail'de yer alan habere göre dünya genelinde 500 ila 600 çocuğun biyolojik babası olarak biliniyor. Meijer'in çocukları, Hollanda, Almanya, Belçika, Arjantin ve Avustralya gibi farklı ülkelerde yaşamaktadır.

2007 yılında, o dönem 42 yaşında olan Meijer, 11 farklı klinik ve Cryos sperm bankasında sperm donörü olarak kaydolmaya başlamış. Ayrıca, çocuk sahibi olmak isteyen kadınlar ve çiftlerle iletişim kurmak amacıyla Facebook gruplarına katılmış.

Sahneye çıkacak dansöz bulamadı: Mekan sahibinin çözümü kendisinde buldu! Sahneye çıkacak dansöz bulamadı: Mekan sahibinin çözümü kendisinde buldu!

Yasakları Bile Çiğnemiş

Hollanda'da bir kişinin 25'ten fazla çocuk sahibi olması yasak olduğu için Meijer, bu sınırları aşarak yasal sorunlarla karşılaşmış. Sperm bankalarına yanlış beyanda bulunma gerekçesiyle dava edilen Meijer, devlet tarafından çocuk sahibi olması yasaklanmış durumda. Eğer bu yasakla uymazsa, yüksek bir para cezasına çarptırılabilir.

Ancak, bazı Avrupa basını haberlerine göre Meijer, hala sosyal medya aracılığıyla "çocuk sahibi olmak isteyen kadınlara yardımcı olma" amacıyla bağış yapmaya devam ediyor.
 

Editör: Şevval Başçakır