Denizli'de son 4 yılda hastanede doğum yaparak, babaları belirsiz olan 4 bebeği terk eden Gülşen K. (34) hakkında Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü'nün suç duyurusunun ardından iddianame hazırlandı.

Gülşen K.'ye kurum bakımına alınması için dilekçe vermeden terk ettiği son bebek için koruma ve gözetim yükümlülüğü altında bulunan kimseleri kendi haline terk etmek suretiyle suç işlediği gerekçesiyle 2 yıla kadar hapis cezası istendi.

Olay, 19 Ağustos 2023 tarihinde Denizli Devlet Hastanesi'nde gerçekleşti. Gülşen K., sezaryenle bir erkek bebek dünyaya getirdi ancak doğumun ardından bebeği hastaneden almadı ve hiçbir iletişim bilgisi bırakmadan kayıplara karıştı. Bunun üzerine Denizli Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, inceleme başlattı ve yapılan rapor doğrultusunda Gülşen K. hakkında suç duyurusunda bulundu.

Sinan Ateş davasının soruşturma ekibiyle ilgili MHP’ye iletilen gizli bilgiler! Sinan Ateş davasının soruşturma ekibiyle ilgili MHP’ye iletilen gizli bilgiler!

İddianamede, Gülşen K.'nin ifadesinde, para karşılığı cinsel ilişkiye girerek 4 çocuk doğurduğu, çocukların babalarının kim olduğunu bilmediği, geçimini fuhuş yaparak sağladığı ve olayda suç kastının olmadığını beyan ettiği belirtildi.

Editör: Aliye Tulum