35 yıllık hastane deprem sonrası tahliye ediliyor!

Kahramanmaraş ve Hatay'da meydana gelen depremlerin ardından Adana'da bulunan 35 yıllık Balcalı Hastanesi'nin ana binasının kolonlarında yorgunluk tespit edildi. Bunun üzerine hastanedeki hastalar ve personellerin tahliyesine karar verildi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Kahramanmaraş ve son olarak dün Hatay'daki 6.4 ve 5.8'lik depremler sonrasında Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü ekipleri harekete geçti. Adana 35 yıllık Balcalı Hastanesi'nin ana binasının kolonlarında yorgunluk tespit edildi. Bunun üzerine hastanenin ana binasında tedavi olan hastalar ve personelin tahliyesine karar verildi.

Adana'da 27 Haziran 1998'de meydana gelen 6.2 büyüklüğündeki depremin ardından sahra hastanesi kurup, tedbir amaçlı kolonların güçlendirilmesi yoluna giden Balcalı Hastanesi'nin ana binası, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü ekiplerince incelemeye alındı. Kahramanmaraş merkezli depremlerden sonra dün Hatay’da meydana gelen 6.4 ve 5.8 büyüklüğündeki depremlerin yoğun olarak hissedildiği kentte, çevre illerden de hasta kabul edilen 35 yıllık Balcalı Hastanesi kontrol edildi. İnceleme sonucu 7 katlı ana binanın kolonlarının 'yorgun' olduğu tespit edildi. Bunun üzerine hastanenin ana binasında tedavi olan hastalar ve personelin tahliyesine karar verildi. Hastaların, çevre il ve ilçelerdeki hastanelere nakledileceği belirtildi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN