Kıvanç Tatlıtuğ ile birlikte oynadığı Aile dizisinin sezon finali yapmasının ardından Serenay Sarıkaya, yeni projesine başlamadan önce tatile çıktı. Sarıkaya, tatilden paylaştığı bikinili pozlarıyla adeta sosyal medyayı salladı.

Netflix'de yayınlanmaya hazırlanan "Kimler Geldi, Kimler Geçti" için kamera karşısına çıkmadan tatile çıkan Serenay Sarıkaya, bikinili pozuyla adeta yürekleri hoplattı. Güzel oyunucunun paylaşımına kısa sürede binlerce beğeni geldi.

Sarıkaya, sosyal medya hesabından pozlarını "Atın beni denizlere, yalan dünya size kalsın…" diyerek paylaştı.

Evlat sahibi olan Selin Ciğerci ülkeyi terk edeceğini açıkladı! Evlat sahibi olan Selin Ciğerci ülkeyi terk edeceğini açıkladı!

SERENAY SARIKAYA KİMDİR?

Serenay Sarıkaya, Türkiye'de önemli bir oyunculuk ve modellik kariyerine sahip olan ünlü bir isimdir. 1 Temmuz 1992 tarihinde Ankara'da doğdu ve gençliğini İstanbul'da geçirdi. Lise eğitimini tamamladıktan sonra oyunculuk ve modellik kariyerine adım atmaya karar verdi. İlk oyunculuk deneyimini Şaşkın filmiyle kazandı ve sonrasında Plajda filminde rol aldı.

2008 yılında Sinan Çetin tarafından hazırlanan Peri Masalı dizisinde ilk kez dizi oyunculuğuna atıldı ve aynı yıl Limon Ağacı dizisinde ilk başrolünü üstlendi. Dizinin sona ermesinin ardından Adanalı (2008-2010) dizisinde rol aldı. 2010 yılında düzenlenen Miss Turkey yarışmasında Gizem Memiç'in ardından ikinci oldu ve Türkiye'yi Miss Universe yarışmasında temsil etme fırsatı buldu.

Lale Devri (2010-2013) ve Medcezir (2013-2015) dizilerinde başrol oynayarak popüleritesini arttırdı. Ayrıca Ejderhanı Nasıl Eğitirsin ve Behzat Ç. Ankara Yanıyor filmlerinde de rol aldı. Sarıkaya reklam filmlerinde de yer aldı ve bazı önemli markaların reklam yüzü oldu. 2014 yılında GQ Türkiye tarafından yılın kadını seçildi ve bugüne kadar iki Altın Kelebek Ödülü dahil olmak üzere birçok ödül kazandı.

Çocukluk ve Gençlik Yılları

Serenay Sarıkaya, 1 Temmuz 1992 tarihinde Ankara'da dünyaya geldi. Ümran Seyhan ve Mustafa Sarıkaya'nın çocuğu olarak büyüdü. Bir süre ailesiyle birlikte Antalya'da yaşadı ancak anne ve babasının ayrılmasından sonra babasının başka bir evlilik yapması üzerine annesiyle birlikte İstanbul'da yaşamaya başladı. Bu durum, onun babasız büyümesine neden oldu ve kendisi bu durum için "Bir kız çocuğunu, hele gelişim aşamasında baba faktörü bu kadar önemliyken, babasız büyütmek büyük olay" diyor.

Sarıkaya, çocuklukta oyuncu olmayı düşünmemişti, ancak modellik yapmayı istiyordu. Uzun süre voleybol oynadı ve bir dönem basketbolla ilgilendi. Ayrıca bir süre de tenis oynayan Sarıkaya, kariyeri öncesinde latin danslarıyla da ilgilendi. 15 yaşındayken Çek Cumhuriyeti'nde düzenlenen Avrupa Gençler Güzellik Yarışması'na katıldı ve yarışmada jüri özel ödülünü aldı. Bu deneyim onun oyunculuk kariyerine adım atmasına neden oldu. Lise eğitimini Antalya Saime Salih Konca Lisesinde tamamladı ancak üniversite eğitimini yurt dışında tamamlamak istemiş, ancak üniversite eğitimi almamıştır.

Modellik ve Oyunculuk Kariyerine Başlangıcı

Serenay Sarıkaya, 2006 yılında Çek Cumhuriyeti'nde düzenlenen Avrupa Gençler Güzellik Yarışması'nda jüri özel ödülü almasının ardından oyunculuk kariyerine atıldı. İlk film deneyimini Şahin Alparslan'ın yönettiği Şaşkın filminde kazandı ve Itır karakterini canlandırdı. 2008 yılında Turkcell'in bir reklam filminde rol aldı ve Plajda isimli ikinci sinema filminde Aslı karakterini canlandırdı. 

Oyunculuk Kariyeri ve Yer Aldığı Projeler

Serenay Sarıkaya sinema kariyeri: ilk oyunculuk deneyimini Şahin Alparslan'ın yönettiği "Şaşkın" adlı filminin başrol oyuncusu olarak kazandı. Bu filmin karakteri "Itır" olarak canlandırdı. Sonrasında, yapımcılığını Sinan Çetin'in, yönetmenliğini de Murat Şeker'in yaptığı "Plajda" adlı ikinci sinema filminde Aslı karakterini canlandırdı. Ayrıca 2011 yılında "Hoşçakal" adlı kısa filmde de rol aldı. "Ejderhanı Nasıl Eğitirsin" ve "Behzat Ç. Ankara Yanıyor" filmlerinde seslendirme yaptı.

Serenay Sarıkaya tv kariyeri; Sinan Çetin tarafından yapılan ve Celal Çimen tarafından yönetilen Peri Masalı isimli fantastik dizide, iyilik perisi Talya karakterini canlandırdı. Dizide Ayşen Gruda, Altan Günbay ve Şahap Sayılgan gibi oyuncularla birlikte rol aldı. Aynı yıl, yine Sinan Çetin tarafından yapılan ve Deniz Ergun tarafından yönetilen Limon Ağacı dizisinde, Kaan Urgancıoğlu ile birlikte başrolü paylaştı. Onuncu bölümde yayından kaldırılan dizide, Peri karakterini canlandırdı. Dizinin sona ermesinin ardından, 2008 yılında Tayfun Güneyer tarafından yapılan ve Adnan Güler tarafından yönetilen Adanalı dizisinde rol almaya başladı.

2013 yılının Mayıs ayında Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi isimli dizinin ikinci sinema filmi olan Behzat Ç. Ankara Yanıyor filminde Melisa karakterini canlandırdı. Aynı yıl, American yapımı The OC dizisinden uyarlanan Medcezir dizisinde Çağatay Ulusoy ile birlikte başrolde yer aldı. Sarıkaya, 2014 yılında Medcezir dizisinde rol aldığı Hazar Ergüçlü ile birlikte Elidor markasının reklam yüzü oldu ve aynı yıl Mavi Jeans'in yeni reklam yüzü oldu. 2017-2018 yılları arasında Sarıkaya, Fi dizisinde Duru karakterini canlandırdı ve 2019 yılında Lewis Carroll'un Alice Harikalar Diyarında'nın uyarlaması olan Alice Müzikali ile ilk tiyatro deneyimini yaptı.