30 Ağustos eczaneler açık mı30 Ağustos bankalar kapalı mı, açık mı? soruları vatandaşlar tarafından araştırılmaya başlandı. 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 99'uncu yıl dönümü dolayısıyla kamu kurumları kapalı olacak. Eczaneler de resmi kurumlar arasında yer almasından dolayı 30 Ağustos Çarşamba günü hizmet vermeyecek. Ancak nöbetçi eczaneler 30 Ağustos Zafer Bayramı'da açık olacak. İşte, 30 Ağustos Çarşamba günü bankalar açık mı olacak? 30 Ağustos resmi tatil mi? İşte 30 Ağustos hakkında tüm detaylar..

30 AĞUSTOS ECZANELER AÇIK MI, KAPALI MI?

30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla eczaneler kapalı olacak. Resmi tatil günlerinde yalnızca nöbetçi eczaneler açık olmaktadır; Alışveriş merkezlerindekiler de dahil olmak üzere eczaneler bağlı olduğu bölgedeki eczane çalışma gün ve açılış kapanış saatlerine uymak zorundadır. Birden fazla eczane bulunan yerlerde, belirlenen çalışma saatleri dışında ve resmî tatil günlerinde yalnız nöbetçi eczaneler açık kalır. Nöbetçi eczane dışındaki eczaneler nöbet saatlerinde faaliyet gösteremezler.

Sağlığı tehdit edenleri ifşalıyordu: Gıda Dedektifi gözaltına alındı! Sağlığı tehdit edenleri ifşalıyordu: Gıda Dedektifi gözaltına alındı!

30 AĞUSTOS BANKALAR AÇIK MI?

30 Ağustos çarşamba günü kutlanacak olan Zafer Bayramı öncesinde bankaların çalışma saatleri merak ediliyor. Peki, 30 Ağustos'ta bankalar açık mı? Yarın bankalar çalışıyor mu? 

Bankalar 30 Ağustos çarşamba günü hizmet vermeyecek. 30 Ağustos'ta yapılacak limit üstü EFT/Havale işlemlerinin hesaba geçmesi ancak 31 Ağustos perşembe tarihinde mümkün olacak.

30 AĞUSTOS RESMİ TATİL Mİ?

30 Ağustos günü, Türkiye'de resmî tatildir. Zafer Bayramı’nda başkent Ankara'da ve Ankara dışında gerçekleştirilen kutlama ve törenler, “Ulusal ve Resmi Bayramlar ile Mahalli Kurtuluş Günleri, Atatürk Günleri ve Tarihi Günlerde Yapılacak Tören ve Kutlamalar Yönetmeliği” ile düzenlenmiştir.