Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı (YÖKDİL/2) için tarih araştırmaları başladı. Bu yılın ikinci YÖKDİL sınavının ne zaman yapılacağıyla ilgili, ÖSYM sınav takvimini paylaştı. Peki, YÖKDİL/2 sınavı ne zaman? İşte başvuru ve sınav tarihi. YÖKDİL/2 sınavı ne zaman? Başvuru tarihleri belli oldu (2023 ÖSYM YÖKDİL sınav takvimi)

Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı (YÖKDİL/2) için tarih araştırmaları başladı. Bu yılın ikinci YÖKDİL sınavının ne zaman yapılacağıyla ilgili, ÖSYM sınav takvimini paylaştı. Peki, YÖKDİL/2 sınavı ne zaman? İşte başvuru ve sınav tarihi.

YÖK'ten deprem bölgesindeki üniversiteler için kritik açıklama! YÖK'ten deprem bölgesindeki üniversiteler için kritik açıklama!

YÖKDİL/2 ne zaman?
ÖSYM tarafından yayımlanan 2023 sınav takvimiyle birlikte YÖKDİL sınav tarihi belli oldu.Buna göre; Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı (YÖKDİL) 27 Ağustos 2023 tarihinde yapılacak.

YÖKDİL/2 başvuruları ne zaman?
YÖKDİL/2 sınav başvuruları 11- 17 Temmuz 2023 tarihlerinde yapılabilecek.YÖKDİL geç başvuruları ise 25 Temmuz'da sonlanacak.