18 Mart'ta okullar tatil mi? sorusu veliler ve öğrenciler tarafından araştırma konusu oldu. Çanakkale Deniz Zaferi, Türk milletinin varoluş mücadelesinde dönüm noktalarından biridir. 18 Mart 1915'te başlayan ve 18 Mart 1916'da sona eren bu destansı mücadele, azim, inanç ve vatan sevgisiyle dolu bir direnişin öyküsüdür. Az sayıdaki kahraman Türk askeri, düşmana karşı büyük bir cesaret ve fedakarlıkla mücadele etmiş, dünya tarihine "Çanakkale Geçilmez" destanını yazmıştır.

18 Mart'ta Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 109. yıl dönümü. Peki 18 Mart'ta okullar tatil mi?

YARIN OKULLAR TATİL Mİ?

Çanakkale'deki okullarda 18 Mart'ta eğitime ara verilecek. Çanakkale Valiliği, Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 109. yıl dönümü etkinlikleri nedeniyle 18 Mart'ta okullarda eğitim öğretime ara verileceğini duyurdu.

Dışişleri Bakanlığı'ndan kritik uyarı! O vilayetlere gitmeyin Dışişleri Bakanlığı'ndan kritik uyarı! O vilayetlere gitmeyin

Valilikten yapılan açıklamada, "18 Mart Şehitleri Anma ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 109. yıl dönümünün coşkulu kutlanması amacıyla 18 Mart Pazartesi günü Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı tüm resmi ve özel eğitim kurumlarında eğitim öğretime bir gün süreyle ara verilecektir." ifadesi kullanıldı.

DİĞER İLLERDE DURUM

Resmi tatiller mevzuatında 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü yer almıyor. Bu nedenle okullar, bankalar ve devlet daireleri açık olacak.
 

Editör: Aliye Tulum