14 Mayıs'ta seçim yapılması kararı Resmi Gazete'de yayınlandı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan son dakika açıklama yaparak seçim kararını resmen duyurdu. Erdoğanın açıklamalarından sonra Cumhurbaşkanı Seçimi ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nin 14 Mayıs'ta yapılmasına ilişkin karar Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yayımlandı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Meclis'in yenilenmesi ve seçimlerin 14 Mayıs 2023 Pazar günü yapılması kararı Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yayımlandı. Erdoğan, seçimlerin yenilenmesine yönelik kararı imzaladı. Türkiye 14 Mayıs’ta seçime gidiyor.

Erdoğan'ın kararı imzalaması ve açıklama yapmasının ardından karar, Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yayımlandı. Kararda,  "Türkiye Cumhuriyeti Anayasası'nın 116. maddesi uyarınca, Türkiye Büyük Millet Meclisi genel seçimi ve Cumhurbaşkanlığı seçiminin yenilenmesine karar verilmiştir" denildi.

YSK İKİ AYLIK SEÇİM TAKVİMİNİ BAŞLATTI

Erdoğan seçim kararını açıklarken yaptığı açıklamada ''Yarın resmî gazetede yayınlanarak YSK iki aylık seçim takvimini başlatacaktır. 14 Mayıs 2023 tarihinde milletimiz cumhurbaşkanını ve milletvekillerini seçmek üzere sandık başına gidecektir'' demişti.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN