Ankara'da 5 bakanın görevine devam edeceği, 12 bakanın ise değişme ihtimali olduğu yönünde kulis bilgisi paylaşıldı.

Gazeteci Şaban Sevinç, twitter hesabında "31 Mart sonrası Kabinede değişiklik yaklaşırken Ankara’da kulislere yayılan bilgilere göre yeri sağlam görülen 5 bakan şöyle" diyerek tek tek isim verdi.

Demirören kredi taksitlerini ödemek için Hürriyet’e ait binaları sattı Demirören kredi taksitlerini ödemek için Hürriyet’e ait binaları sattı

Koltuğu Sağlam Bakanlar

Sevinç'in "teyitli bilgi" olarak belirttiği paylaşımda, İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Dışişleri Bakanı Hakan Fidan ve Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in koltuğunun sağlam olduğunu iddia etti.

Sevinç'in paylaştığı kulis bilgisine göre, bu beş bakanın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın güvenini kazandığı ve görevlerine devam edecekleri öne sürüldü.

Neden Değişmeyecekler?

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki'nin, özellikle deprem bölgesindeki performansı ve Hatay'ın AK Parti tarafından kazanılmasındaki rolü nedeniyle Erdoğan'ın takdirini kazandığı ifade edildi.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya'nın, görev bilinci ve muhalif kesimden bile sempati toplaması nedeniyle Erdoğan tarafından beğenildiği belirtildi.

Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler'in, siyasi kimliğe sahip olmaması nedeniyle değişmesinin beklenmediği ifade edildi.

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan'ın, Ortadoğu ve ABD ile olan bağlantıları ile Gazze'deki aktif rolü nedeniyle Erdoğan'ın güvendiği bir isim olduğu açıklandı.

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in ise ekonomiyi dengeleme çabaları ve küresel bağlantıları nedeniyle görevine devam etmesinin yüksek ihtimal olduğu belirtildi.

Sevinç, Erdoğan'ın bu beş bakan dışında kalan 12 bakan hakkında değişiklik yapabileceğini iddia etti.

Editör: Nigar Topcu