Kenan İmirzalıoğlu'nun sunduğu Kim Milyoner Olmak İster yarışmasında Rabia Birsen Güvercin 1 milyonluk soruya doğru cevabı vererek büyük ödülü kazandı. Stüdyoyu alkışlara boğan anlar ardından Rabia Birsen Güvercin kimdir, nereli ve ne iş yapıyor? Bir milyonluk soru ve cevabı nedir merak edildi. İşte yarışmanı detayları

BİR MİLYONLUK SORU VE CEVABI

"Kim Milyoner Olmak İster" yarışması heyecan dolu bir bölümle devam etti ve yarışmacı Rabia Birsen Güvercin, 1 milyon liralık soruya doğru yanıtı vererek büyük ödülün sahibi oldu.

Sorulan soru oldukça ilginçti: Türkiye'deki 81 ilin adında bu dört harften hangisi diğer üçünden daha az bulunur? Seçenekler arasında A) Ş, B) V, C) G ve D) H yer alıyordu.

Aşık Veysel topraktan yapılan dev portre ile anıldı Aşık Veysel topraktan yapılan dev portre ile anıldı

Sonunda, doğru cevap B seçeneği yani "V" harfi olarak açıklandı. Türkiye'deki illerden daha az adında "V" harfi bulunanların olduğunu bilmek oldukça ilginç bir bilgiydi.

Rabia Birsen Güvercin, bu soruda doğru cevap vererek1 milyon lira ödülünü kazanmayı başardı. Göğercin yarışmada gösterdiği başarılı performans tüm izleyicileri etkiledi.

Rabia Birsen Güvercin'in başarısı ve cesareti, Kim Milyoner Olmak İster'in tarihinde unutulmaz bir an olarak yerini aldı. 

Rabia Birsen Güvercin kimdir?

Kim Milyoner Olmak İster yarışmacısı Rabia Birsen Güvercin 24 yaşında, aslen Konyalı ve Ankara'da yaşıyor. Güvercin, bu yıl Gazi Üniversitesi Biyoloji bölümünden mezun oldu. Geçtiğimiz yıl kolunu kıyma makinesine kaptıran Güvercin protez kol kullanıyor.